Pierwszego stycznia 1999 roku wprowadzono nowy podział administracyjny kraju, powstało województwo podlaskie. Nadal stolicą województwa podlaskiego pozostał Białystok. Pierwszym marszałkiem województwa został Sławomir Zgrzywa.
I tak staliśmy się Podlasiakami. Jako Podlasianka wielokrotnie z rekomendacji Urzędu Marszałkowskiego reprezentowałam nasz region w różnych artystycznych wydarzeniach. Urząd Marszałkowski zawsze cenił mnie jako artystkę. Byłam dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego. Reprezentowałam region Podlasia podczas Dni Brandenburgii w Poczdamie. Wielokrotnie współpracowałam z wydziałem kultury, służąc swoim artystycznym doświadczeniem. Myślę, że obie strony były zadowolone.
Wspominając Urząd Marszałkowski, w pamięci mam wyjazd w 2005 roku do Poczdamu na Dni Brandenburgii - Święta Zjednoczenia Niemiec. Odpowiedzialna byłam za aranżację i wykonanie regionalnych stoisk promujących województwo podlaskie. Aby było bardziej oryginalnie rozłożyłam sztalugę by plenarnie malować, (chcę nadmienić, że w galerii również maluję publicznie i to zazwyczaj przy dźwiękach ulubionych melodii, i tak się złożyło, że przed wyjazdem tworzyłam cykl obrazów w rytm pewnego zespołu z Francji).
Malując oficjalnie przed stoiskiem Województwa Podlaskiego nagle słyszę mój ulubiony zespół. Myślałam, że śnię. Gdy ta sytuacja trwała zbyt długo, a moja ciekawość narastała, poszłam na poszukiwanie źródła dobywającej się muzyki. Nie musiałam daleko odchodzić, bo ku memu zdziwieniu na scenie ujrzałam zespół, który znałam tylko z nagrania. Musiałam tak daleko wyjechać , aby ich osobiście poznać. To było jak deja vu!
Drugim muzycznym zadziwieniem było to, iż na największej ze scen podczas tych uroczystości zobaczyłam nasz Polski Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Cóż to był za widok, przy scenie były tłumy ludzi, a nasze Mazowsze wyglądało zjawiskowo. Byłam dumna, że to właśnie występ Mazowsza stał się artystyczną częścią Święta Zjednoczenia Niemiec. Prawdziwa wisienka na jubileuszowym torcie!